logo
logo

Rozwiązania bezprzewodowe Fortinet w centrum targowo-kongresowym EXPO Kraków

Współczesne centrum targowo-kongresowe wymaga wydajnej, bezpiecznej i elastycznej sieci bezprzewodowej, by dostarczyć niezakłócony dostęp do sieci pracownikom, klientom i gościom organizowanych wydarzeń. Takiej infrastruktury wymagało nowo wybudowane centrum EXPO Kraków. Rozwiązania do jej utworzenia dostarczyła firma Fortinet.

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, którego operatorem jest firma Targi w Krakowie, zostało otwarte w maju 2014 roku. Jest to największy tego typu obiekt na południu Polski. Obiekt dysponuje 13 tys. m2 powierzchni, w tym dwoma halami o powierzchni wystawienniczej wynoszącej 9 tys. m2. W centrum odbywają się liczne międzynarodowe imprezy targowe, kongresy, konferencje, koncerty i spotkania branżowe, które gromadzą tysiące uczestników.

Projektując centrum należało zaplanować wdrożenie bezprzewodowej infrastruktury sieciowej, z której mogliby korzystać pracownicy, klienci oraz goście organizowanych imprez. Firmie Targi w Krakowie zależało na tym, by sieć WiFi w obiekcie zapewniała odpowiednią stabilność i prędkość połączenia na całym jego rozległym obszarze. Istotnym aspektem było również zapewnienie odpowiedniej jakości łącza, niezależnie od platformy z jakiej korzysta użytkownik. Ze względu na otwarty charakter sieci infrastruktura musiała się cechować odpowiednimi zabezpieczeniami oraz łatwością zarządzania.

Zastosowane rozwiązania

Centrum EXPO Kraków od momentu swojego powstania zostało wyposażone w rozwiązania bezprzewodowe Fortinet Infrastructure Wireless.

Kluczową funkcją decydującą o wyborze rozwiązań Fortinet była technologia wirtualnej komórki (Virtual Cell), która sprawia, że cała infrastruktura pracuje na jednym kanale radiowym i jest widoczna jako jeden punkt dostępowy. Umożliwia ona pokrycie zasięgiem sieci bezprzewodowej całego obszaru w jednolity, przewidywalny sposób. Stanowi to przeciwieństwo pojedynczych mikrokomórek występujących w standardowych sieciach WiFi i pozwala na uniknięcie wielu występujących w nich problemów. System sieci bezprzewodowej Infrastructure Wireless firmy Fortinet zarządza nie tylko punktami dostępowymi, ale także dostępem do kanału radiowego dla poszczególnych klientów sieci bezprzewodowej. Umożliwia to balansowanie pasmem, zmniejszenie obciążenia w krytycznych punktach sieci, a także szybkie reagowanie na wszelkiego typu awarie.

Infrastruktura została oparta na kontrolerze Fortinet MC4200 oraz wdrożonych w dwóch fazach 34 punktach dostępowych Fortinet AP332e, 10 punktach Fortinet AP1010i oraz 9 punktach Fortinet AP832e.

Kontroler Fortinet MC4200 może obsłużyć do 5000 klientów jednocześnie. Oprogramowanie do zarządzania siecią wykorzystywane przez kontroler pozwala na optymalizację ruchu wzdłuż punktów dostępowych i urządzeń końcowych, by zapewnić najlepszą możliwą wydajność połączenia. Urządzenie zapewnia również funkcje bezpieczeństwa takie jak szyfrowanie ruchu, uwierzytelnianie czy firewall. Rozwiązania WiFi Fortinet są częścią platformy Fortinet Security Fabric, która obejmuje jednolitym systemem wszystkie punkty sieci informatycznej.

Rezultaty

Zastosowane rozwiązania pozwoliły na objęcie bezprzewodowym dostępem do sieci całego centrum. Maksymalne zarejestrowane obłożenie w jednym czasie wynosiło około 900 użytkowników, którzy korzystali z szybkiego i niezakłóconego łącza. Zastosowanie technologii wirtualnej komórki sprawia, że urządzenie użytkownika przemieszczającego się po obiekcie utrzymuje stałą łączność z siecią.

Od momentu otwarcia centrum i uruchomienia sieci bezprzewodowej operator EXPO Kraków nie zanotował naruszeń bezpieczeństwa.

Intuicyjna obsługa rozwiązania za pośrednictwem pojedynczego kontrolera pozwala na szybkie wdrożenie do zarządzania infrastrukturą i jej konfigurację. Dzięki temu nad całością sieci opiekę może sprawować jeden pracownik.

Unikalne funkcje w rozwiązaniach bezprzewodowych firmy Fortinet, takie jak technologia wirtualnej komórki, pozwoliły spełnić najważniejsze wymogi, jakie stawialiśmy przed siecią w centrum EXPO Kraków. Szybka i sprawnie działająca sieć WiFi obejmująca każdy zakątek obiektu jest istotnym składnikiem naszych usług, na który dużą uwagę zwracają wystawcy i uczestnicy organizowanych przez nas imprez. ? mówi Maciej Łoboda, kierownik ds. informatyki, Targi w Krakowie Sp. z o. o.

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2023 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross