logo
logo

Rekomendacje NSS Labs dla systemów wykrywania naruszeń bezpieczeństwa Fortinet

 FORTINET?  przedstawił wyniki swoich produktów w grupowych testach systemów do wykrywania naruszeń bezpieczeństwa (BDS, ang. Breach Detection Systems), przeprowadzonych przez firmę NSS Labs. Rozwiązania typu sandbox ? urządzenie FortiSandbox 3000D i usługa FortiSandbox Cloud ? otrzymały rekomendację NSS Labs.

Rozwiązania Fortinet, niezależnie od tego czy zostały wdrożone jako usługi przetwarzania w chmurze, czy jako urządzenia lokalne zintegrowane z firewallami FortiGate lub zabezpieczeniami punktów końcowych FortiClient, wykryły 100% eksploitów pochodzących z mediów społecznościowych i bezpośrednich pobrań. Poradziły sobie również ze wszystkimi technikami omijania zabezpieczeń, takimi jak szyfrowanie szkodliwego oprogramowania i komunikatów metodą SSL, które używane są zwykle do ukrycia ataków ransomware.

  • FortiSandbox 3000D + FortiClient: Instalowane lokalnie urządzenie FortiSandbox 3000D,

które osiąga w środowisku przedsiębiorstwa wydajność na poziomie 10 Gb/s, uzyskało ogólny wskaźnik wykrywania naruszeń bezpieczeństwa na poziomie 99% i wykryło 100% przypadków szkodliwego oprogramowania atakującego urządzenia offline, które nie są objęte ochroną w granicach sieci przedsiębiorstwa.

  • FortiGate 500D + FortiSandbox Cloud Service: FortiSandbox Cloud, usługa przeznaczona

dla małych i średnich firm, działająca w połączeniu z firewallem FortiGate 500D, osiągnęła ogólny wskaźnik wykrywania naruszeń bezpieczeństwa na poziomie 99,4% oraz wyjątkowo krótki czas potrzebny na ich wykrycie.

Niezależne testy przeprowadzane przez NSS Labs w warunkach rzeczywistych pomagają klientom w ocenie i wyborze różnych produktów. Fortinet regularnie uczestniczył w naszych programach testowania i osiągał znakomite wyniki. Test systemów BDS dotyczył głównie najnowszych, najbardziej zaawansowanych zagrożeń. Zdobycie dwóch rekomendacji jest więc bardzo dobrym osiągnięciem. Fortinet to jedyny producent, który zdobył rekomendację zarówno dla urządzenia, jak i usługi przetwarzania w chmurze powiązanej z firewallem brzegowym i zabezpieczeniami punktów końcowych ? mówi Vikram Phatak, dyrektor generalny firmy NSS Labs.

Rozwiązania Fortinet do zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami, połączone z platformą Fortinet Security Fabric, wykorzystują dynamiczne dane i funkcje analityczne urządzenia FortiSandbox w celu zapewnienia ochrony przed zaawansowanymi współczesnymi zagrożeniami i eksploitami typu zero-day. Bezpośrednia komunikacja między urządzeniami FortiSandbox a wieloma rozwiązaniami przeciwdziałającymi zagrożeniom, takimi jak firewalle FortiGate, zabezpieczenia punktów końcowych FortiClient, bramy poczty elektronicznej FortiMail oraz firewalle aplikacji WWW takie jak FortiWeb, skraca czas upływający od wykrycia zagrożenia do reakcji zapobiegawczej. Ponadto otwarty charakter platformy Fortinet Security Fabric umożliwia rozszerzenie tej komunikacji na systemy i rozwiązania innych partnerów technologicznych.1

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2024 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross