Rodzina FortiSwitch obejmuje przełączniki Gigabit Ethernet (GbE), 10 Gigabit i Power over Ethernet (PoE). Urządzenia działają z prędkością sieci i charakteryzują się niezwykle małymi opóźnieniami, dużą gęstością portów i maksymalną skalowalnością. Przełączniki FortiSwitch Ethernet Access i FortiSwitch Data Center oferują dużo funkcji za przystępną cenę. Sprawdzają się zarówno w oddziałach i kampusach przedsiębiorstw, jak i w środowiskach centrów danych. Rozwiązania te są bezpośrednio zintegrowane z rozwiązaniem FortiGate. Zarządzanie przełącznikami i zabezpieczeniami portów dostępu odbywa się za pośrednictwem interfejsu FortiGate. Bez względu na sposób podłączenia użytkowników i urządzeń do sieci, użytkownicy mają dostosowaną do własnych potrzeb pełną widoczność i kontrolę w zakresie zabezpieczeń i dostępu do sieci.
Funkcje wirtualizacji i przetwarzania w chmurze wymagają w centrach danych gęstych sieci Ethernet o wysokiej przepustowości i maksymalnie wykorzystują dostępne tam funkcje przełączania. Przełączniki FortiSwitch Data Center spełniają te wymagania, ponieważ zapewniają wydajną platformę przełączania o niskim koszcie posiadania. Przełączniki te są idealne do obsługi serwerów w architekturze ToR (ang. top-of-rack) lub aplikacji agregujących zapory (lub we wdrożeniach w sieci podstawowej lub rozproszonej), zwłaszcza w środowiskach wymagających dużej przepustowości.
1. Bezpieczne przełączniki dostępowe
Integrują się bezpośrednio z produktem FortiGate. Zarządzanie przełączaniem i bezpieczeństwem portów dostępowych odbywa się za pośrednictwem interfejsów rozwiązań FortiGate lub FortiManager. Doskonale nadają się dla organizacji dowolnej wielkości, ponieważ zapewniają pełną widoczność i kontrolę nad bezpieczeństwem i dostępem do sieci.
2. Przełączniki dla centrum danych
Spełniają rygorystyczne wymagania wysokiej przepustowości sieci Ethernet w centrum danych. Zapewniają wysoko wydajną platformę przełączania obsługującą 10GbE i 40GbE o niskim całkowitym koszcie posiadania. Te specjalnie skonstruowane przełączniki idealnie nadają się do obsługi serwerów w architekturze ToR (ang. top-of-rack) lub aplikacji agregujących zapory. Sprawdzają się również we wdrożeniach w sieciach podstawowych przedsiębiorstw.