logo
logo

FortiOS

FortiOS to dedykowany, najbardziej  zaawansowany system operacyjny dla bezpieczeństwa sieci wszystkich platform FortiGate.

Kluczowe wyróżniki FortiOS:

  • Więcej bezpieczeństwa przed zaawansowanymi zagrożeniami. Funkcja Reputacja Klienta umożliwia firmom tworzenie zintegrowanego raportu bezpieczeństwa o każdym urządzeniu i jego działaniu. FortiOS 5.0 zawiera rozszerzoną bazę najbardziej aktualnych sygnatur antywirusowych. Ma także zaimplementowaną listę serwerów wykorzystywanych do przeprowadzania ataków phishingowych oraz budowania botnetów. Dzięki temu system chroni przed nierozpoznanymi jeszcze zagrożeniami i potencjalnymi atakami typu zero-day. Mechanizm ochrony przed złośliwym oprogramowaniem został wyposażony w dodatkowe możliwości wykrywania zagrożeń na podstawie analizy behawioralnej. Inspekcja ruchu w sieci prowadzona z wykorzystaniem protokołu SSL VPN zwiększa bezpieczeństwo komunikacji. Zintegrowana, umiejscowiona w chmurze, usługa skanowania antywirusowego i testowania złośliwego oprogramowania w wyizolowanym środowisku (sandbox). Wykorzystuje ona metody heurystyczne oraz bazę reputacji adresów IP.
  • Większa kontrola w celu zabezpieczenia urządzeń mobilnych i środowisk BYOD. System identyfikuje urządzenia oraz pozwala na zastosowanie specjalnych zasad dostępu i profili bezpieczeństwa, w zależności od rodzaju urządzenia lub grupy urządzeń, lokalizacji i sposobów ich używania.
  • Precyzyjne rozpoznanie specyfiki ruchu sieciowego z automatycznym dostosowaniem polityki bezpieczeństwa do logujących się w sieci użytkowników i gości w zależności od ich lokalizacji, danych, z których korzystają i profilu aplikacji. Udoskonalone raportowanie i analiza dostarczają administratorom bardziej szczegółowych informacji odnośnie zachowań użytkowników, urządzeń, aplikacji i pojawiających się zagrożeń.

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2024 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross