40camp logo

Fortinet wprowadza ponad 350 nowych funkcji do platformy Security Fabric

Fortinet zaprezentował najnowszą wersję swojego flagowego systemu operacyjnego ? FortiOS 6.4. Stanowi ona podstawę architektury Security Fabric, a dzięki ponad 350 nowym funkcjom wprowadza dodatkowe możliwości w zakresie ochrony całej infrastruktury cyfrowej w przedsiębiorstwach.

Cyfrowa innowacyjność

Fortinet stale udoskonala architekturę Security Fabric. Wszystko to po to, by sprostać popularnym dziś zagrożeniom i zapewnić jak najbardziej wszechstronną w branży platformę cyberochronną. Jej obecny kształt jest efektem prawie 20 lat pracy inżynierów Fortinet, których celem było stworzenie od podstaw systemu operacyjnego integrującego i automatyzującego pracę firewalli nowej generacji, urządzeń końcowych, przełączników, a także rozwiązań NAC (Network Access Control).

- Wraz z nową wersją systemu operacyjnego FortiOS 6.4 rozwijana jest platforma Fortinet Security Fabric, która zapewnia zautomatyzowane przeciwdziałanie atakom na infrastrukturę z wielu źródeł. W połączeniu z jednym z najobszerniejszych ekosystemów firm partnerskich, wiodącym w branży zespołem badawczo-analitycznym oraz zintegrowanym zespołem analityki bezpieczeństwa, Fortinet zapewnia najbardziej kompleksową platformę cyberochronną na rynku ? wyjaśnia John Maddison, CMO Fortinet.

 

Co nowego w FortiOS 6.4?

 

FortiOS, będący fundamentem platformy Fortinet Security Fabric, jest najczęściej stosowanym systemem ochronnym (obecnie ponad 5,4 mln wdrożeń). Fortinet jest jedynym dostawcą na rynku, który opracowuje i buduje dostosowane do potrzeb użytkowników procesory ochronne (SPU), zapewniające najlepszą w branży efektywność kosztową i wydajność (szacowana na od 3 do 47 razy większą niż w przypadku rozwiązań wykorzystujących do zabezpieczenia oprogramowanie zamiast sprzętu).

 

W systemie FortiOS 6.4 dodano nowe funkcje ułatwiające firmom osiąganie celów związanych z cyfrową innowacyjnością:

 

  • Bezpieczna łączność sieciowa: Przyspieszenie transmisji danych w sieci oraz ich ochrona poprawiająca komfort pracy użytkowników.
  • Dostęp do sieci bazujący na modelu Zero-Trust: Identyfikacja i ochrona użytkowników oraz urządzeń w sieci i poza nią.
  • Dynamiczna ochrona chmury: Kontrola oraz ochrona infrastruktury chmurowej i aplikacji, z naciskiem na rozwiązanie Office 365.
  • Działania ochronne z wykorzystaniem sztucznej inteligencji: Zdalny monitoring, automatyczne wykrywanie i zapobieganie cyberzagrożeniom w trybie 24/7.
  • FortiGuard Labs: Pakiet ochronny Fortinet 360 Protection dostarczony przez FortiGuard Labs, który zapewnia operacyjne usługi ochronne i wsparcia, a tym samym umożliwia klientom łatwe wdrożenie i korzystanie z pełnej funkcjonalności Fortinet Security Fabric; jest także zoptymalizowany pod kątem wdrażania sieci SD-WAN.

 

Więcej informacji na temat oferty producenta udziela Artur Madejski (artur.madejski@veracomp.pl, tel.: 609 801 014), Product Manager marki Fortinet w Veracomp.

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2024 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross