logo
logo

Fortinet wprowadza do oferty firewall FortiGate 4200F wyposażony w procesor sieciowy siódmej generacji

Fortinet zaprezentował nową zaporę sieciową FortiGate 4200F. Urządzenie to wyposażono w układ NP7 ? stworzony przez producenta procesor sieciowy siódmej generacji, który zapewnia skalowalność i wydajność wymaganą przez administratorów dzisiejszych sieci, ale też jest gotowy na ich rozbudowę w przyszłości.

Firewall Fortinet FortiGate 4200F, dzięki integracji z platformą Fortinet Security Fabric, gwarantuje bezpieczeństwo sieci i aplikacji, bez konieczności decydowania się na kompromisy w zakresie skalowalności czy wydajności. Sprzętowa akceleracja, zapewniana przez procesor sieciowy siódmej generacji Fortinet NP7, daje od 5 do 15 razy lepsze wartości współczynnika wydajności procesów ochronnych (Security Compute Rating)* niż porównywalne rozwiązania firm konkurencyjnych. W tabelce poniżej znajduje się porównanie wydajności najlepszych firewalli dostępnych na rynku z FortiGate 4200F:

Specyfikacja Fortinet

FortiGate 4201F

Średnia branżowa Współczynnik wydajności procesów ochronnych Palo Alto Networks

PA-5260

Check Point

Security Gateway

SG-26000

Cisco Firepower

FPR-4125

Juniper

SRX54002

Firewall 800 Gb/s 96 Gb/s 8x 64 Gb/s 106 Gb/s 80 Gb/s 135 Gb/s
IPsec VPN 280 Gb/s 28 Gb/s 10x 27 Gb/s 40 Gb/s 14 Gb/s 30 Gb/s
Inspekcja SSL 38 Gb/s 8 Gb/s 5x n.d. n.d. 8 Gb/s n.d.
Liczba równoległych połączeń 400 mln1 28 mln 14x 32 mln 10 mln 25 mln 45 mln
Liczba połączeń na sekundę 8 mln1 529 tys. 15x 450 tys. 550 tys. 265 tys. 850 tys.
1 Wydajność dostępna po wykupieniu dodatkowej licencji
2 SRX5400E-B1-AC, tryb non-power

 

Dzięki tak dużej wydajności FortiGate 4200F zapewnia szybką analizę pakietów sieciowych, przyspiesza proces wewnętrznej segmentacji, gwarantuje bezpieczeństwo firmowych informacji w centrum danych, a także przetwarzanych przez telepracowników na brzegu sieci w dużej skali.

Wpływ sieci na korzyści biznesowe z FortiGate 4200F

Dzięki zastosowaniu w FortiGate 4200F procesora siódmej generacji Fortinet NP7, w firmach korzystających z tego urządzenia radykalnie może wzrosnąć szybkość, skala i wydajność przetwarzania informacji w ich centrach danych. Urządzenie to z powodzeniem może być stosowane do zabezpieczania krytycznych operacji biznesowych w podmiotach z wielu różnych branż, w tym w sektorze usług finansowych, opieki zdrowotnej, edukacji, zaawansowanych badań naukowych i handlu elektronicznego na dużą skalę. Oto kilka przykładów zastosowań FortiGate 4200F:

 

  • Przedsiębiorstwa finansowe, wymagające zdalnego dostępu do danych na dużą skalę: W obliczu nieustannych zmian na świecie firmy z różnych branż coraz częściej umożliwiają zdalnemu personelowi szybkie połączenie przez internet z korporacyjnymi aplikacjami oraz przechowywanymi centralnie danymi. Ponieważ szybkość działania bezpośrednio przekłada się na produktywność, Fortinet zadbał, aby FortiGate 4200F zapewniał bardzo wysoki współczynnik wydajności szyfrowania IPsec ? jest ona 10-krotnie większa niż średnia branżowa. Dzięki temu firmy mogą zapewnić sobie ciągłość biznesową i bez przeszkód kontynuować bieżącą działalność.
  • Duże przedsiębiorstwa produkcyjne i energetyczne, wykorzystujące własne zasoby do zarządzania ryzykiem: Zmniejszenie powierzchni ataku, szczególnie w dzisiejszych dynamicznych środowiskach IT, jest niezbędne do ochrony krytycznych aplikacji i infrastruktury. Zapewnienie zaufanego dostępu do aplikacji i osiągnięcie zgodności z przepisami wymaga od przedsiębiorstw dokonania segmentacji sieci w dużej skali. FortiGate 4200F, dzięki 5-krotnie szybszej niż średnia branżowa inspekcji pakietów SSL (w tym TLS 1.3) zapewnia najlepszą na rynku cenę i wydajność.
  • Dostawcy usług internetowych i duże sklepy online, wymagający wydajnej transmisji danych: Zapewnianie przepustowości łączy na wcześniej niespotykanym poziomie oraz obsługa dziesiątek milionów połączeń na sekundę, generowanych przez użytkowników jest obowiązkowe w przypadku działalności w branży online. FortiGate 4200F zapewnia 15-krotnie większą niż średnia branżowa liczbę połączeń na sekundę oraz 8-krotnie większą wydajność pracy wbudowanego firewalla, dzięki czemu zagwarantowany jest komfort pracy użytkowników.
  • Farmaceutyczne agencje badawcze, przedsiębiorstwa przemysłu naftowego i gazowego oraz organizacje rządowe, które przesyłają olbrzymie ilości danych: Obecnie przedsiębiorstwa mają trudności z bezpiecznym transferem ogromnych zbiorów danych (np. plików o wielkości 1 TB) służących do prowadzenia m.in. wykorzystywanych w najnowocześniejszych badaniach analiz sztucznej inteligencji. FortiGate 4200F pozwala na szybki transfer dużych zbiorów danych dzięki obsłudze wielu strumieni o przepustowości 100 Gb/s.
  • Dostawcy usług chmurowych i duże przedsiębiorstwa, które muszą dokonywać segmentacji sieci wirtualnych na dużą skalę: Typowe rozwiązania ochronne, które korzystają z programowej segmentacji Virtual Extension LAN (VXLAN) zapewniają niską wydajność i wprowadzają duże opóźnienia, co wydłuża czas transferu danych. W FortiGate 4200F wbudowano sprzętowy moduł VXLAN, który gwarantuje bardzo szybką i bezpieczną komunikację, bez wpływu na wydajność.

 

 Więcej informacji na temat oferty firmy Fortinet udziela:

 

Artur Madejski
Product Manager Fortinet, Veracomp
+48 609 801 014
artur.madejski@veracomp.pl

 

 

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2023 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross