logo
logo

Fortinet uruchamia program partnerski dla dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa

Fortinet informuje o uruchomieniu kompleksowego programu partnerskiego dla dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa (MSSP).W ramach programu partnerzy zyskają dostęp do narzędzi, specjalistycznej wiedzy, szkoleń oraz wsparcia umożliwiającego szybsze osiągnięcie rentowności nowych rozwiązań, umocnienie pozycji na rynku i oferowanie swoim klientom najbardziej zaawansowanych usług bezpieczeństwa.

Outsourcing usług bezpieczeństwa IT coraz popularniejszy

Rosnąca skala zagrożeń i coraz większa złożoność infrastruktur informatycznych sprawiają, że działy IT stają się mocno obciążone kwestiami bezpieczeństwa. W rezultacie przedsiębiorstwa każdej wielkości coraz częściej decydują się na outsourcing ochrony IT zewnętrznym dostawcom usług, mogącym zapewnić najlepsze zabezpieczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Nowy program partnerski Fortinet ma na celu umożliwienie firmom obecnym już na rynku MSSP rozbudowanie swojej oferty i zachowanie wypracowanej przewagi konkurencyjnej. Jednocześnie program zapewnia zasoby i doradztwo pozwalające na wejście na ten rynek nowym integratorom.

Zaawansowane zasoby, doradztwo i personalizacja usług bezpieczeństwa

Wszyscy uczestnicy programu uzyskają bezpłatny dostęp do dedykowanych usług Fortinet Developer Network, FortiConverter, FortiDeploy oraz FortiPortal.

Fortinet Developer Network to przeznaczony dla programistów portal zawierający oficjalną dokumentację interfejsów API, narzędzia opracowane przez członków społeczności, zaawansowane skrypty oraz poradniki. Umożliwią one dostawcom MSSP zautomatyzowanie spersonalizowanych rozwiązań Fortinet, przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia zespołu technicznego.

FortiConverter jest narzędziem do migracji strategii bezpieczeństwa. Pozwala ono na uproszczenie i zautomatyzowanie tego procesu, co przyczyni się do szybszej realizacji projektów i zwiększenia produktywności zasobów.

FortiDeploy jest usługą zbiorowego udostępniania rozwiązań. Dzięki niej można za pomocą jednego kliknięcia wdrożyć wiele produktów z rodzin FortiGate, FortiWiFi oraz FortiAP jednocześnie.

FortiPortal zaś to chmurowa konsola umożliwiająca dostawcom MSSP scentralizowane zarządzanie sieciami wszystkich swoich klientów. Konsola pozwala na skonfigurowanie spersonalizowanych i oznaczonych marką partnera pulpitów do zarządzania politykami bezpieczeństwa i analizy.

Ponadto uczestnicy programu będą mogli liczyć na szkolenia internetowe, wsparcie na polu marketingu, sprzedaży i działań technicznych, opiekę dedykowanego przedstawiciela Fortinet, dostęp do beta testów nowych rozwiązań oraz udział w zamkniętych wydarzeniach.

W obliczu rosnących i zmieniających się zagrożeń przedsiębiorstwa borykają się z coraz większymi trudnościami związanymi z zabezpieczeniem najważniejszych danych i rozwojem infrastruktury. Wyzwania te skłaniają wiele firm do skorzystania z zarządzanych usług bezpieczeństwa oferowanych przez dostawców, którzy dysponują niezbędną wiedzą techniczną i zaawansowanymi rozwiązaniami mogącymi sprostać specyficznym wymaganiom danej organizacji. Nowy program MSSP firmy Fortinet wpisuje się w nasze dotychczasowe działania mające na celu wspieranie partnerów z sektora zarządzanych usług bezpieczeństwa oraz zwiększanie poziomu ochrony ich klientów ? mówi Agnieszka Szarek, Channel Account Manager Fortinet w Polsce.

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2023 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross