Przestrzeń ataków na Internet rzeczy rośnie
Ostatnie ataki na Internet rzeczy ukazują skalę i łatwość, z jaką urządzenia tego typu mogą zostać użyte do wywołania poważnych zaburzeń dotykających miliony użytkowników. Problem ten wynika z braku odpowiednich zabezpieczeń i możliwości zarządzania w wielu urządzeniach IoT.
Kwestia bezpieczeństwa IoT staje się kluczowym wyzwaniem dla przedsiębiorstw, których zasoby muszą być chronione podczas przetwarzania w różnego rodzaju urządzeniach i środowiskach ? od tabletów po aplikacje chmurowe.
By skutecznie chronić środowiska IoT i chmury, organizacje muszą wdrożyć system, który obejmie całą infrastrukturę, zapewniając kompleksową widoczność, segmentację i ochronę brzegów sieci.
Identyfikacja, segmentacja i ochrona
Fortinet Security Fabric cechuje się trzema strategicznymi zdolnościami potrzebnymi do skutecznego zabezpieczenia infrastruktury przed zagrożeniami płynącymi z Internetu rzeczy:
Automatyzacja kluczem do bezpieczeństwa IoT w przyszłości
Fortinet wyznaczył również w ramach Fortinet Security Fabric podstawy do wdrożenia zabezpieczeń bazujących na intencjach użytkowników. Dzięki tego typu rozwiązaniom możliwa będzie zautomatyzowana realizacja polityki bezpieczeństwa dotyczącej Internetu rzeczy oraz przekładanie potrzeb biznesowych na działania w systemie ochrony bez potrzeby ingerencji człowieka.
Fortinet stale rozwija swoje rozwiązania do ochrony IoT, planując w przyszłości kolejne innowacje.
Cyberprzestępcy coraz częściej biorą na cel miliardy urządzeń Internetu rzeczy, zmieniając go w Internet zagrożeń ? mówi Phil Quade, dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji w firmie Fortinet. Przedsiębiorstwa muszą dziś wdrożyć rozwiązania ochronne, które są w stanie identyfikować, rozumieć i zabezpieczać infrastrukturę w obliczu rosnącego pola ataków na IoT. Fortinet Security Fabric ?uzbraja? organizacje w sprawdzone rozwiązania, które jednocześnie zapewniają podstawę dla zwiększonej widoczności i automatyzacji, potrzebnych do skutecznej ochrony Internetu rzeczy w przyszłości.