logo
logo

Fortinet przedstawia szczegóły programu szacowania cyberzagrożeń w Polsce

Celem programu jest pomoc przedsiębiorcom w kompleksowym poznaniu stanu ich firmowych sieci oraz wsparcie partnerów w budowaniu relacji z klientami

Światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, informuje o szczegółach polskiej edycji programu szacowania cyberzagrożeń CTAP (ang.  Cyber Threat Assessment Program). Do programu mogą dołączyć przedsiębiorstwa chcące poznać stan zabezpieczeń i wydajność swoich sieci informatycznych. Udział klientów w programie przyniesie korzyści partnerom Fortinet. Raport ze stanu sieci klientów będzie stanowić narzędzie do budowania dodatkowej wiarygodności eksperckiej oraz wskazywać możliwości otwarcia nowych projektów.

Do sieci w firmie zainteresowanej wzięciem udziału w programie podłączany jest jeden z trzech firewalli z rodziny FortiGate (FG-100D, FG-300D lub FG-1500D). Urządzenie implementowane jest w trybie, który nie zakłóca normalnego działania infrastruktury (Sniffer lub Transpartent/Inline). Informacje o zbieranych logach można uzyskać na dedykowanym portalu pod adresem http://ctap.fortinet.com. Okres zbierania danych z sieci trwa od 7 do 14 dni.

Po tym czasie klient otrzyma szczegółowy raport nt. trzech obszarów: bezpieczeństwa i zapobiegania zagrożeniom, produktywności użytkowników oraz wykorzystania sieci. W obszarze bezpieczeństwa raport mówi o podatnościach urządzeń i aplikacji oraz złośliwym oprogramowaniu i botnetach atakujących sieć. Jeżeli chodzi o produktywność użytkowników badane są następujące czynniki: ruch peer-to-peer, aktywność w serwisach społecznościowych oraz wykorzystanie komunikatorów i innych aplikacji obciążających łącze. Raport kończą wnioski dotyczące wydajności, wymagań sesji i przepustowości podczas godzin szczytu.

Z punktu widzenia partnerów raport CTAP staje się narzędziem budującym zaufanie w oczach klientów poprzez możliwość zasugerowania rozwiązań, które precyzyjnie odpowiadają na wykryte w trakcie badania obszary do poprawy i optymalizacji.

Uczestnictwo w programie CTAP firmy Fortinet jest bezpłatne. Chęć wzięcia udziału można zgłosić   Channel Account Managerowi w firmie Fortinet Agnieszce Szarek.

Stworzyliśmy program CTAP po to, by pomóc przedsiębiorstwom uzyskać pełną informację na temat stanu ich sieci i wskazać adekwatne sposoby na poprawę jej bezpieczeństwa i funkcjonalności. W dzisiejszych rozbudowanych sieciach obsługujących wiele różnych aplikacji i użytkowników, taka całościowa analiza wskazuje pole do cennych optymalizacji, które możemy zaproponować w ramach platformy Fortinet Security Fabric. Kluczowe jest dla nas także wsparcie partnerów w działaniach z klientami. Przewidzieliśmy gratyfikację w wysokości 250 USD, którą otrzyma partner za każdy zrealizowany w tym kwartale raport ? tłumaczy Agnieszka Szarek.

Partnerzy Fortinet mogą uzyskać dodatkowe informacje o programie CTAP na stronie https://partnerportal.fortinet.com/English/EMEAReseller/sales/cyber-threat-assessment.aspx

 

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2024 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross