logo
logo

Fortinet ogłasza Fabric Ready ? program integracji rozwiązań bezpieczeństwa IT

FORTINET poinformował dziś o uruchomieniu programu partnerskiego Fabric Ready i integracji rozwiązania FortiSIEM. Działania te umożliwiają wdrożenie mechanizmów analizy zagrożeń w środowiskach opartych o systemy różnych producentów oraz związane są ze zwiększaniem otwartości platformy Fortinet Security Fabric.

Fortinet rozszerza otwarty, zintegrowany ekosystem systemów zabezpieczeń

Program partnerski Fabric Ready polega na udostępnieniu platformy Fortinet Security Fabric producentom rozwiązań uzupełniających. Fortinet opracował zestaw otwartych interfejsów API, dzięki którym partnerzy technologiczni mogą dołączyć swoje produkty do platformy Fortinet Security Fabric w różnych newralgicznych obszarach integracji, takich jak hipernadzorca (ang. hypervisor), kontroler sieci SDN, środowisko chmury czy środowisko testowe (w którym można wykrywać zagrożenia typu ?zero-day?), a także zarządzanie rejestrowaniem danych i strategiami zabezpieczeń.

Partnerzy uczestniczący w programie zweryfikowali mechanizmy integracji swoich technologii z platformą Security Fabric oraz zobowiązali się do wspólnej pracy nad programami rozwoju w celu zapewnienia dalszego współdziałania produktów. Partnerzy technologiczni będą również mogli wziąć udział we wspólnych działaniach marketingowych i wprowadzaniu na rynek nowych produktów razem z Fortinetem. Do programu Fabric Ready dołączyli następujący partnerzy, dokonując integracji w różnych obszarach interfejsu API:

  • Środowiska przetwarzania w chmurze:, Palerra, Verisign
  • Punkty końcowe i Internet rzeczy: Carbon Black, Nozomi Networks, Pulse Secure, Ziften
  • Zarządzanie: Centrify, Tufin
  • Koordynacja sieci SDN: UBIqube
  • Wirtualizacja: Brocade
  • Zarządzanie słabymi punktami zabezpieczeń: Qualys, WhiteHat Security

Integracja FortiSIEM

Kolejnym elementem umożliwiającym zastosowanie platformy Security Fabric w środowiskach obejmujących rozwiązania wielu producentów jest oprogramowanie FortiSIEM. FortiSIEM zapewnia centralne źródło informacji i praktycznych analiz dotyczących całej platformy Security Fabric, produktów partnerów uczestniczących w programie Fabric Ready oraz ponad stu innych rozwiązań do zarządzania siecią i zabezpieczeniami.

FortiSIEM to jedyny na rynku produkt typu SIEM (ang. Security Information and Event Management), który oferuje pojedynczy panel do obsługi mechanizmów analitycznych oraz funkcji centrum zabezpieczeń i operacji sieciowych. Oprogramowanie zawiera wszystkie standardowe cechy SIEM zdefiniowane przez firmę Gartner, a także opatentowane funkcje wykrywania i analizy zasobów w czasie rzeczywistym, opcje szybkiej integracji oraz opcje monitorowania architektury obsługującej wiele podmiotów przy możliwości prostego skalowania.

Pojedyncze urządzenia zabezpieczające nie są w stanie uporać się ze współczesnymi cyberzagrożeniami Przedsiębiorstwa potrzebują nowych rozwiązań. Muszą to być zintegrowane platformy, obejmujące także Internet rzeczy oraz środowiska przetwarzania w chmurze. Muszą też oferować praktyczną analizę danych w środowiskach zawierających rozwiązania sieciowe i systemy zabezpieczeń opracowane przez różnych producentów, a stan infrastruktury powinien być widoczny dla administratora na jednym panelu. Platforma Fortinet Security Fabric realizuje taką wizję technologiczną, umożliwiając klientom zupełnie nowe spojrzenie na zagadnienia związane z bezpieczeństwem i wdrożenie bardziej strategicznych metod, na przykład segmentacji wewnętrznej i zautomatyzowanych, uniwersalnych reguł po to, by wcześnie zareagować na ewentualne zagrożenia. Dzięki otwarciu platformy Security Fabric i udostępnieniu jej naszym partnerom możemy przyspieszyć wdrożenie zintegrowanych strategii zabezpieczeń u klientów, pozwalając rozwiązać wszystkie problemy, które pojawiają się w trakcie ewentualnego ataku ? mówi John Maddison, wiceprezes ds. produktów i rozwiązań w Fortinet.

Chmura obliczeniowa umożliwiła wielu infrastrukturom IT wejście na nowy poziom wydajności i sprawności. Przyniosła jednak ze sobą istotne ryzyko, mogące pochodzić zarówno z wewnątrz jak i zewnątrz organizacji. Niedopełnienie zgodności z wytycznymi i utrata firmowych danych czy informacji na temat klientów mogą skutkować dużymi karami. Partnerstwo z Fortinetem w ramach programu Fabric Ready pozwala nam na stworzenie wspólnej i sprawdzonej oferty. Podnosi ona bezpieczeństwo chmury i poziom zautomatyzowania dzięki zintegrowanemu rozpoznaniu zagrożeń wzdłuż całego cyklu ochrony ? od infrastruktury chmurowej, po aplikacje SaaS ? dodaje Rohit Gupta, CEO w firmie Palerra, biorącej udział w programie Fabric Ready.

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2023 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross