logo
logo

Fortinet i Equinix przyspieszają łączność w chmurze dzięki narzędziu Fortinet Secure SD-WAN

Fortinet rozpoczął współpracę z firmą Equinix, globalnym dostawcą usług chmurowych oraz związanych z centrami danych. Zgodnie z podpisaną umową, rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN zostanie wdrożone na brzegu infrastruktury sieciowej firmy Equinix, co znacznie przyspieszy łączność z jej usługami.

Duże przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z rozwiązań SD-WAN w celu poprawy komfortu pracy użytkowników, obniżenia kosztów obsługi infrastruktury oraz optymalizacji łączności z platformami chmurowymi prowadzonej z firmowych oddziałów i kampusów. Obecnie z narzędzia Fortinet Secure SD-WAN korzysta ponad 21 tys. klientów, przy czym wielu z nich decyduje się na wdrożenie go bezpośrednio w oddziałach, aby przyspieszyć migrację do środowisk chmurowych oraz zapewnić wygodę użytkowania aplikacji biznesowych. Dla firm, które wybierając rozwiązania IT, decydują się przede wszystkim na systemy chmurowe (strategia ?cloud first?), Fortinet Secure SD-WAN jest teraz dostępny jako wirtualna usługa sieciowa w środowisku Network Edge na platformie Equinix. Klienci mogą czerpać z niej korzyści zarówno w sytuacji, gdy korzystają wyłącznie z rozwiązań chmurowych, jak i gdy zdecydowali się na strategię hybrydową, w ramach której dane przetwarzane są u wielu dostawców usług chmurowych (multicloud).

Dodanie rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN do platformy Network Edge pozwala firmie Equinix zapewnić średnim oraz dużym korporacyjnym klientom elastyczne korzystanie z wielu chmur publicznych dzięki w pełni funkcjonalnej, skalowalnej sieci SD-WAN. W ten sposób są oni w stanie rozwiązywać problemy związane z opóźnieniami podczas uzyskiwania dostępu do aplikacji w wielu chmurach oraz optymalizować łączność z nimi bez naruszania zasad bezpieczeństwa. Dołączenie kolejnego oddziału do infrastruktury zarządzanej przez Fortinet Secure SD-WAN jest bardzo proste ? wystarczy wdrożenie odpowiedniego urządzenia w jego siedzibie i skonfigurowanie go jako wirtualizatora funkcji sieciowych (NFV) oraz zainstalowanie wirtualnego urządzenia w infrastrukturze dostawców usług chmurowych. Narzędzie Fortinet Secure SD-WAN gwarantuje przyspieszenie transferu danych do wszystkich środowisk publicznych chmur obliczeniowych na całym świecie, a także zapewnia obsługę rozwiązań wielochmurowych oraz chmury hybrydowej.

Zintegrowana w Fortinet Secure SD-WAN zapora firewall nowej generacji to nie przyspieszenie łączności ze środowiskiem chmur publicznych i aplikacjami SaaS, ale także gwarancja  bezpieczeństwa danych. Dzięki scentralizowanemu zarządzaniu i analizie poprawności pracy tego rozwiązania możliwe jest jego szybkie wdrażanie w oddziałach firm, bez konieczności udziału inżynierów IT w tej operacji. Elastyczne modele licencjonowania (możliwość wykorzystania posiadanych przez klienta licencji lub płatność w miesięcznym modelu abonamentowym) pozwalają klientom wybrać sposób rozliczania, który najlepiej odpowiada ich potrzebom i możliwościom.

 

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2024 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross