logo
logo

Bezpieczeństwo pacjentów to również ochrona ich danych - FortiGate w Szpitalu na Klinach

Bezpieczeństwo poufnych danych to jeden z priorytetów w nowoczesnych placówkach medycznych. W celu zapewnienia kompleksowej ochrony sieci, z której korzystają pracownicy oraz pacjenci placówki, krakowski Szpital na Klinach zdecydował się na wybór urządzeń z serii  FortiGate.

Krakowski Szpital na Klinach wyznacza standardy prywatnej opieki medycznej, oferując kompleksową opiekę na poziomie ambulatoryjnym, diagnostycznym i zabiegowym m.in. w zakresie ginekologii, urologii, ortopedii czy chirurgii. Placówka stawia na najnowocześniejsze technologie. Korzysta m.in. z systemu wsparcia chirurgicznego Da Vinci, który gwarantuje precyzję, poprawia skuteczność i ogranicza inwazyjność wykonywanych zabiegów.

- Nowoczesny szpital XXI wieku to połączenie dwóch czynników - ludzi i technologii. Należący do Grupy Neo Hospital Szpital na Klinach łączy najwybitniejszych specjalistów z nowoczesnym sprzętem, tworząc jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych. Bezpieczeństwo Pacjentów to także bezpieczeństwo przetwarzanych danych medycznych, dlatego w tym przypadku postawiliśmy na nowoczesną i sprawdzoną technologię, czyli rozwiązania marki Fortinet  ? mówi Joanna Szyman ? Prezes Zarządu Grupy Neo Hospital.

- Szukaliśmy rozwiązania gwarantującego najwyższy poziom bezpieczeństwa i stabilności sieci firmowej. Zależało nam na rozwiązaniu, umożliwiającym wdrożenie odpowiedniej segmentacji sieci oraz jej rozwój w modelu rozproszonym. Jednocześnie chcieliśmy mieć pewność, że dane pacjentów będą skutecznie chronione przed wyciekiem lub kradzieżą. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zintegrowaną ochronę, którą zapewnia urządzenie klasy UTM firmy Fortinet. Jednym z nich jest FortiGate, który spełnia wszystkie nasze wymagania ? tłumaczy Michał Ważydrąg ? kierownik Działu Informatyki w Szpitalu na Klinach.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Podczas projektowania infrastruktury informatycznej szpitala priorytetem było zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych medycznych, przechowywanych w formie elektronicznej. Kierownictwu szpitala zależało również na wyborze rozwiązania, które umożliwi pacjentom dostęp do internetu bez ryzyka kradzieży poufnych danych oraz ataków z zewnątrz i ze strony sieci lokalnej.

Seria produktów FortiGate zapewnia najwyższy poziom wydajności i bezpieczeństwa, jednocześnie upraszczając strukturę sieci. Platforma wyposażona jest w zestaw funkcji ochronnych, do których należą m.in. ochrona przed atakami (IPS), kontrola aplikacji, ochrona antywirusowa, filtrowanie www, rozpoznawanie spamu czy blokada groźnych stron.

- FortiGate to kompleksowe rozwiązanie, które gwarantuje ochronę i pełne bezpieczeństwo sieci. Urządzenie odpowiada na potrzebę kontroli ruchu na styku z internetem, w szczególności ruchu szyfrowanego, pozwalając w łatwy sposób zbudować bardzo szeroką politykę bezpieczeństwa. Producent oferuje sprzęt w różnych seriach, przeznaczony zarówno dla małych placówek medycznych, jak i szpitali ? wyjaśnia Aleksandra Łabus ? Junior Product Manager w firmie Veracomp, będącej największym dystrybutorem rozwiązań  Fortinet w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zintegrowane systemy bezpieczeństwa FortiGate zapewniają placówkom medycznym ochronę wszystkich lokalizacji oraz krytycznych aplikacji, takich jak system obsługi pacjenta czy system płatności. Rozwiązania cechuje wielopoziomowość i skalowalność bezpieczeństwa. Ich zakres sięga od urządzeń dla lokalizacji zdalnych i aplikacji mobilnych, aż po centra danych.

Za dostarczenie rozwiązania była odpowiedzialna firma Geotechnology ? integrator rozwiązań IT, realizujący projekty zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

- Oferujemy kompleksowe wsparcie informatyczne dla naszych Klientów, zarówno od strony handlowej jak i technicznej. Posiadamy grupę wyspecjalizowanych inżynierów, którzy realizują usługi w zakresie projektów informatycznych, programistycznych oraz wdrożeniowych. Projekt dla Szpitala na Klinach mieliśmy przyjemność zrealizować wspólnie z naszym zaufanym partnerem biznesowym i dystrybutorem ? firmą Veracomp ? mówi Piotr Biestek ? Managing Director Geotechnology.

 

 

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2023 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross