40camp logo

F-Secure przejmuje Inverse Path

Dzięki przejęciu Inverse Path firma F-Secure planuje poszerzyć ofertę usług
z zakresu cyberbezpieczeństwa i wzmocnić pozycję w branży.

Kraków, 20 lutego 2017 r. ? Firma F-Secure przejęła prywatną spółkę Inverse Path świadczącą usługi bezpieczeństwa dla awioniki, motoryzacji i automatyki przemysłowej. Pozyskany dzięki temu zespół specjalistów, posiadających wiedzę na temat zabezpieczeń sprzętu oraz kluczowych systemów wbudowanych, pomoże wzmocnić pozycję F-Secure, jako dostawcy usług dla klientów biznesowych z zaawansowaną infrastrukturą IT.
Nasze szerokie portfolio działań obejmuje ataki kontrolowane, ocenę ryzyka, zarządzanie podatnościami, reagowanie na incydenty czy informatykę śledczą. Doświadczenie i wiedza Inverse Path to idealne uzupełnienie dla naszej szybko rozwijającej się działalności konsultingowej. Bardzo cieszymy się, że dołączą do zespołu ? mówi Jens Thonke, wiceprezes Cyber Security Services w F-Secure.

Konsultanci ds. cyberbezpieczeństwa z Inverse Path obsługują zarówno firmy średniej wielkości, jak i te z listy Fortune 500. O ich wysokich kwalifikacjach świadczy chociażby projekt USB Armory ? innowacyjny pendrive, który jest jednocześnie miniaturowym komputerem wyposażonym w odpowiedni system i mechanizmy bezpieczeństwa chroniące przenoszone na nim dane.
Inverse Path to jedna z pierwszych firm, która opublikowała wyniki badań na temat bezpieczeństwa pojazdów, a obecnie wykorzystuje to doświadczenie, by pomagać producentom samochodów i systemów telematycznych w zabezpieczaniu ich produktów ? mówi Jyrki Tulokas, wiceprezes ds. strategii korporacyjnej i rozwoju w F-Secure. Dzięki przejęciu wzmacniamy pozycję F-Secure jako globalnego lidera cyberbezpieczeństwa, którego pracownicy to uznani w branży i utalentowani eksperci ? dodaje Tulokas.

Do zespołu konsultantów F-Secure dołącza Andrea Barisani, założyciel Inverse Path ? będzie on pełnił rolę szefa działu Hardware Security. Barisani to ekspert w dziedzinie ochrony infrastruktury o dużej skali, testów penetracyjnych czy testów statycznych z analizą kodu w środowiskach kluczowych dla bezpieczeństwa. Jest również znanym mówcą na temat cyberzagrożeń w dziedzinie motoryzacji, ataków typu side-channel, systemów płatniczych oraz bezpieczeństwa układów wbudowanych.

W ostatnich dziesięciu latach zdobyliśmy w Inverse Path wysokie kompetencje konsultingowe. Dzięki temu znaleźliśmy się w czołówce badaczy bezpieczeństwa i staliśmy się liderem w obszarze zabezpieczeń układów wbudowanych dla rozwijających się sektorów, takich jak motoryzacja czy awionika ? mówi Barisani. Jesteśmy dumni z tego, że nasza specjalistyczna wiedza została doceniona przez F-Secure ? firmę, którą bardzo szanujemy za to, jak wyjątkowe talenty przyciąga. Z niecierpliwością czekamy na powiększenie się naszego zespołu. Jako połączone firmy możemy oferować nowe możliwości, by lepiej pomagać naszym dotychczasowym i przyszłym klientom.

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2024 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross