40camp logo

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Sieci i Informacji opublikowała raport o zagrożeniach w 2017 roku

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Sieci i Informacji opublikowała raport o zagrożeniach w 2017 roku.

W ubiegłym roku odnotowano rekordowe nakłady na bezpieczeństwo sieci, ale też nowe rekordy w cyberatakach wszelkiego rodzaju, naruszeniach danych i utracie informacji. Wynikają z tego niepokojące wnioski, że w cyberbezpieczeństwie występuje nieprawidłowość w funkcjonowaniu rynku - zwiększony poziom obrony i wydatki nie mogą skutecznie zmniejszyć poziomu narażenia na cyberataki. Przyczynami takiego stanu rzeczy są segmentacja rynku bezpieczeństwa cybernetycznego, brak świadomości, możliwości i umiejętności, które bez odpowiednich wymagań w zakresie powiązanych programów szkoleniowych mogą pogłębić destabilizację rynku.

Odnotowywane zostały wzrosty w zakresie kradzieży tożsamości, naruszenia danych oraz wycieku informacji, ransomware - o którym w ubiegłym roku mówiło się dużo, ale też główne nośniki dla tego zagrożenia, a więc wzrosły statystyki phishingu i spamu.

Warto, sięgając do raportu zastanowić się jakie rozwiązania, będące zarówno w zasięgu finansowym przedsiębiorstwa oraz w zakresie komplementarności i spójności, będą najbardziej skuteczne. Utrata spójności oraz wyciek danych - szczególnie danych osobowych i wrażliwych może być wyjątkowo dotkliwa w skutkach, zwłaszcza od 25 maja tego roku.

Fortinet Security Fabric jako kompleksowe rozwiązanie integrujące warstwę sieciową, bezprzewodową a także rozwiązania bezpieczeństwa dedykowanych usług i wektorów komunikacji, pozwalające na współpracę z systemami firm trzecich, jest odpowiedzią na podział rynku cyberbezpieczeństwa, a dzięki mechanizmom zapobiegania wyciekowi danych (DLP - Data Leak Prevention) jest doskonałym narzędziem ochrony przedsiębiorstwa.

 

Więcej o rozwiązaniach Fortinet

Więcej o przygotowaniu do GDPR

 

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2024 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross