40camp logo

Dlaczego małe i średnie firmy potrzebują inteligentnej ochrony?

Od pewnego czasu małe i średnie przedsiębiorstwa (SMB) zakładają, że cyberprzestępcy nie uznają ich za atrakcyjny cel ze względu na ich rozmiar. Niestety tak nie jest. Małe i średnie firmy nadal mają wiele do zaoferowania cyberprzestępcom i muszą stawić czoła wyjątkowym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem.

Małe i średnie firmy przechowują takie same dane osobowe, zastrzeżone i finansowe, jak duże przedsiębiorstwa. W połączeniu z powszechną opinią, że ich postawa wobec bezpieczeństwa jest mniej sztywna i coraz bardziej zautomatyzowanymi atakami, które mogą być skierowane do wielu organizacji jednocześnie, małe i średnie firmy są w rzeczywistości postrzegane jako łatwiejszy cel dla cyberprzestępców - z podobnym wynagrodzeniem.

Aby skutecznie chronić sieci SMB, firmy muszą być wyposażone w najnowszą, zaawansowaną inteligencję zagrożeń, która może precyzyjnie kierować ich strategiami cyberbezpieczeństwa, identyfikować kluczowe luki i nadążać za stale rozwijającym się krajobrazem zagrożeń.

Współczesny krajobraz zagrożeń

Dzisiejsi cyberprzestępcy wykorzystują różnorodne zaawansowane ataki cybernetyczne w łańcuchu zbrodni. Te złożone możliwości - które poruszają się z szybkością maszynową - mają potencjał, by sparaliżować małe i średnie przedsiębiorstwa. Aby aktywnie zaspokoić unikalne potrzeby małych i średnich firm, trzeba zrozumieć nowoczesne zagrożenia atakujące te organizacje.

W naszym globalnym sprawozdaniu na temat zagrożeń za trzeci kwartał 2018 r. zidentyfikowaliśmy kilka znaczących zagrożeń, które mogą poważnie wpłynąć na małe i średnie firmy. Aby skutecznie je zabezpieczyć ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z następujących zagrożeń:

  • Priorytetem jest rozwój zagrożeń: współcześni cyberprzestępcy nie oceniają już wartości swoich możliwości ataku wyłącznie na podstawie skuteczności w naruszaniu bezpieczeństwa sieci. Zamiast tego ważą także możliwości ataku na koszty ogólne wymagane do ich opracowania, modyfikacji i wdrożenia. Rozwój krajobrazu zagrożeń wynika z tego, że cyberprzestępcy nadal koncentrują się na skutecznych, niedrogich i skalowalnych metodach ataku. Tylko w trzecim kwartale 2018 r. Unikalne warianty złośliwego oprogramowania wzrosły aż o 43%, a unikalne, codzienne wykrycia złośliwego oprogramowania wzrosły o 62%. Te unikalne warianty, w połączeniu z 32-procentowym wzrostem rodzin złośliwego oprogramowania, pokazują ciągłe eksperymentowanie i rozszerzanie możliwości przez współczesnych cyberprzestępców.
  • Urządzenia mobilne i IoT są głównymi wektorami zagrożenia: ponieważ małe i średnie firmy nadal angażują się w cyfrową transformację, niezliczone urządzenia mobilne, IoT i BYOD są szybko wprowadzane do infrastruktur sieciowych. Chociaż urządzenia te pozwalają firmom lepiej zaspokoić potrzeby klientów, o ile nie są odpowiednio zabezpieczone, otwierają również wiele wektorów zagrożeń, które cyberprzestępcy chcą wykorzystać. Na przykład dane o zagrożeniach z trzeciego kwartału wskazywały, że 26 procent wszystkich wykrytych szkodliwych programów było opartych na urządzeniach mobilnych. Ponadto zidentyfikowaliśmy złośliwe oprogramowanie atakujące i narażające na szwank urządzenia IoT, takie jak kamery, drukarki, routery itp., Które są następnie wykorzystywane jako botnety z infrastrukturą dowodzenia i kontroli, która pozwala im na szybki rozwój sieci.
  • Ewoluujące cryptojacking: Biorąc pod uwagę wzrost IoT i adaptację urządzeń mobilnych, sensowne jest, że widzieliśmy również coraz bardziej wyrafinowaną różnorodność możliwości kryptoakumulacyjnych wkraczających w krajobraz zagrożeń. Obecnie nowoczesne ataki kryptograficzne - które wzrosły o 38 procent od naszego ostatniego raportu - mają możliwość wyłączenia istniejących rozwiązań bezpieczeństwa, narażając sieci na atak z innych źródeł.
  • Exploity koncentrują się na ruchu szyfrowanym: w miarę jak coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw przechodzi na ruch szyfrowany SSL, cyberprzestępcy zaczęli wykorzystywać ogólne założenie, że ponieważ ruch jest szyfrowany, jest on z natury bezpieczny. W rezultacie zaobserwowaliśmy dramatyczny wzrost botnetu Pushdo, który jest wykorzystywany do rozprzestrzeniania ataków DDoS na sieci wykorzystujące ruch

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2024 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross