40camp logo

FortiAI - samokształcące się urządzenie, wykrywające zagrożenia w czasie poniżej sekundy

Fortinet zaprezentował urządzenie FortiAI, wykorzystuje głęboką sieć neuronową (DNN) w celu zautomatyzowania wykrywania i usuwania zagrożeń. W ten sposób producent rozszerza swoją ofertę w zakresie ochrony bazującej na sztucznej inteligencji (AI).

Przeprowadzone badania pokazują, że cyberprzestępcy nie tylko nadal starają się wykorzystywać wszelkie nadarzające się okazje do ataku w infrastrukturze cyfrowej, ale także uważnie obserwują aktualne globalne realia ekonomiczne i polityczne. Wszystko po to, by zmaksymalizować korzyści i jeszcze bardziej zwiększyć prawdopodobieństwo realizacji swoich celów.

Wbudowana w FortiAI funkcja wirtualnego analityka bezpieczeństwa (FortiAI Virtual Security Analyst), zawierająca jeden z najbardziej zaawansowanych w branży mechanizmów sztucznej inteligencji, opracowany przez zespół Fortinet FortiGuard Labs, zapewnia przedsiębiorstwom możliwość wykrywania zaawansowanych zagrożeń w czasie krótszym niż sekunda.

 

Ochrona dzięki samokształcącej się sztucznej inteligencji

 Aby sprostać wyzwaniom stojącym dziś przed specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa, Fortinet zaprezentował funkcję wirtualnego analityka bezpieczeństwa FortiAI Virtual Security Analyst, która przyspiesza wykrywanie i neutralizację zagrożeń. FortiAI w automatyczny sposób wykonuje wiele czasochłonnych zadań, których dotychczas w ręczny sposób musieli podejmować się specjaliści ds. bezpieczeństwa. Natomiast, dzięki wbudowanym w FortiAI zdolnościom samokształcenia, po wdrożeniu tego rozwiązania w sieci przedsiębiorstwa dostosowuje się ono do jej charakterystyki i staje się jeszcze bardziej inteligentne.

W FortiAI zaimplementowano technikę uczenia maszynowego, znaną jako głębokie sieci neuronowe (DNN), która naśladuje neurony w ludzkim mózgu i dzięki temu potrafi podejmować złożone decyzje na bazie naukowej analizy zagrożeń charakterystycznych dla przedsiębiorstwa, w którym jest wdrażana. W miarę dojrzewania mechanizmu sztucznej inteligencji FortiAI, firmy będą czerpać jeszcze większe korzyści z posiadania wbudowanej w to urządzenie funkcji wirtualnego analityka bezpieczeństwa (Virtual Security Analyst), która skutecznie dostosowuje ochronę przed zagrożeniami do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

 

FortiAI wyrównuje szanse

Wykorzystanie głębokich sieci neuronowych (DNN) w rozwiązaniu FortiAI umożliwiło firmie Fortinet zrewolucjonizowanie ochrony przed zagrożeniami poprzez:

 

  • Automatyzację czasochłonnych, ręcznych śledztw umożliwiającą identyfikację i klasyfikację zagrożeń w czasie rzeczywistym. FortiAI wykorzystuje mechanizm DNN do automatyzacji badań w celu zidentyfikowania całego łańcucha zagrożeń, począwszy od ?pacjenta zero? oraz wykrycia w czasie krótszym niż sekunda wszystkich kolejnych infekcji.

 

  • Przekształcanie procesów bezpieczeństwa w celu natychmiastowego wykrywania i neutralizacji ataków. Wbudowana w FortiAI funkcja wirtualnego analityka bezpieczeństwa (Virtual Security Analyst) znacznie skraca czas, przez który przedsiębiorstwa są narażone na atak. Analiza charakterystyki zagrożeń, wsparta teorią naukową, umożliwia podejmowanie precyzyjnych decyzji o działaniu w celu  szybkiej odpowiedzi na zagrożenie.

 

  • Inteligentne mechanizmy uczące się nowych zagrożeń w znacznym stopniu zmniejszają liczbę fałszywych alarmów. Niepoprawnie wykryte zagrożenia (false positive) stanowią dla analityków bezpieczeństwa duże utrudnienie w pracy, ponieważ tracą oni czas na ocenę czy atak rzeczywiście miał miejsce. Dzięki inteligentnemu wykrywaniu zagrożeń FortiAI uczy się nowych cech złośliwego oprogramowania, a przez to skuteczniej wykrywa nowe ataki i zmniejsza liczbę fałszywych alarmów.

 

Lokalna ochrona dla fizycznie odizolowanych sieci

 Interesującym wyróżnikiem rozwiązania FortiAI jest możliwość jego pracy w sieciach fizycznie odizolowanych od Internetu. Firmy produkcyjne, agencje rządowe i niektóre duże przedsiębiorstwa muszą przestrzegać surowych przepisów i/lub zasad bezpieczeństwa, które ograniczają połączenie ich sieci z Internetem. Tymczasem FortiAI, dzięki funkcji samokształcenia, nie wymaga dostępu do globalnej sieci, co pozwala firmom z zamkniętymi środowiskami i objętym rygorystycznymi regulacjami bezpieczeństwa zwalczać cyberzagrożenia, które mogą przyjść inną drogą niż przez Internet.

 Więcej na temat FortiAI:

https://www.fortinet.com/products/fortiai.html

Więcej informacji na temat oferty producenta udziela Artur Madejski (artur.madejski@veracomp.pl, tel.: 609 801 014), Product Manager marki Fortinet w Veracomp

Zapisz się do naszego newslettera

logo Veracomp Exclusive Networks
info@40camp.pl
Copyright © 2016 – 2024 Exclusive Networks Poland Polityka Prywatności
Realizacja: Bitubi
cross